Průběh konzultace

INDIVIDUÁLNÍ PRÁCE S KLIENTY PŘI OSOBNÍ KONZULTACI:

4 KROKY:

1. KROK = OCHOTA a ROZHODNUTÍ něco pro sebe udělat + STANOVENÍ ZÁMĚRU (co klient chce, k čemu směřuje)

2. KROK = KOMUNIKACE - spojení se svým problémem. Uvědomíte si ho, pojmenujete a dáte mu pozornost. Stačí vědět co Vám vadí, co je ve Vašem životě jinak než si přejete. Jedná se o obnovení komunikace s "Vaším Já" - o spojení se svými myšlenkami.

3. KROK = PUŠTĚNÍ problému - spojení se schopností odpouštět a přijímat. Přijímat neznamená souhlasit, je to myšleno ve smyslu: "Beru to na vědomí, mám za to zodpovědnost, ale neobviňuji se". Tím, že si dovolíte o problému mluvit a uvolníte ze sebe vše co Vás zatěžuje (negativní myšlenky, přesvědčení, ...) , vytvoříte si prostor pro to, co chcete. Pak už je jen na Vás, kolik radosti a spokojenosti do svého života vpustíte.

4. KROK =  NASYCENÍ - spojení se svými potřebami, cílem, přáním ...
Mnoho lidí si zpočátku ani neumí představit co chtějí zažít, realizovat, mít ... nevidí smysl svého života a očekávají, že jejich potřeby bude doplňovat někdo druhý. Jakmile se však vrátíte sami k sobě, osvobodíte  se od citové závislosti na druhých lidech. Stanete se samostatnými, přičemž vzájemná propojenost s ostatními Vám zůstane. Pokud budete sami sobě naslouchat, velice brzy se dostanete ke svým potřebám či přáním a zejména ke schopnostem, díky kterým vše pak lehce a s radostí přenesete do svého života.

 

1. osobní konzultace trvá vždy 120min., abychom měli dostatečný časový prostor -  pro vzájemné seznámení a ujasnění si na čem budeme a jak dlouho pracovat. Vysvětlím Vám, co Vás u mě čeká, a také co budu potřebovat od Vás - jak se můžete na řešení Vašeho problému podílet, ať už na místě či doma.

Už při první návštěvě se určitě pustíme "do práce" :-).

V případě, že nejste schopni z nějakého důvodu přímé komunikace (těžko se Vám o problému mluví nahlas) nebo problém zatím neumíte  jasně pojmenovat, zaměřím se nejdříve na práci s tělem a energetickým systémem.
Vaše tělo veškeré informace o Vašich problémech "zapisuje". To se projeví na držení těla, v chování, jednání a také na kvalitě energetického systému. Pomocí diagnostiky energetického systému odhalím případné nesrovnalosti a pomohu Vám uvést energetické dráhy (meridiány) do rovnováhy pomocí Zen shiatsu a Access Bars.

Po ošetření si ještě spolu popovídáme - které části těla nejvíce potřebovaly mou pozornost a Vy máte možnost sdílet své pocity a ptát se.
Tím se uvolníte nejen tělesně, ale i emocionálně, zároveň dojde k obnově přirozeného toku životní energie ve Vašem těle -  v procesu návratu k sobě se "otevřete" - jste již schopni problém pojmenovat a v duchu či přímo o něm mluvit.

Poté již můžeme přistoupit k technikám energetické psychologie - EFT (techniky emoční svobody), TKDM (kvantová terapie) či NLP (neurolingvistické programování).

Ničeho se nemusíte obávat. Mám zkušenosti i s malými dětmi, které nekomunikují a přesto se jejich problém dá řešit.

Emocionální zdraví je neodmyslitelnou podmínkou pro zdraví fyzické. Puštěním nefunkčních přesvědčení a negativních emocí často dochází ke zlepšení nebo k úplnému vymizení fyzických problémů.

Proto zbytečně nečekejte, přijďte a s Vaší (n)emocí společně "zatočíme" :-).

Abyste se cítili při konzultaci pohodlně, je vhodné mít volné oblečení — volné kalhoty/ tepláky, triko s dlouhým rukávem a ponožky. Při práci s tělem - energetickým systémem se nesvlékáte. Pro zvýšení pocitu bezpečí a pohody během konzultace mám pro Vás připravenou deku a vodu.

V ceně každé osobní konzultace je i dálková podpora po dobu 1-3 dní po ošetření - jsme ve spojení (FB, email, tel.) a dolaďujeme spolu Váš problém, který jsme při osobní práci "otevřeli". Jak probíhá dálková práce se dozvíte při osobní konzultaci.

Prošla jsem řadou výcviků a kurzů. Účinky metod jsem si ověřila nejen v soukromém životě, ale i při práci s klienty. Více informací viz "techniky". Při své práci s klienty pracuji individuálně. Nabízím vždy takové postupy, aby je klient byl schopen pochopit a použít nejen při konzultaci, ale mohl co nejdříve na sobě pracovat samostatně.

Konzultace se může uskutečnit prakticky kdekoliv. Je na Vás, jaké místo si zvolíte. Důležité je, aby to bylo místo, které Vám poskytuje soukromí, cítíte se v něm v bezpečí a pohodlně. Vše se dá individuálně domluvit.

Důležité:

Pokud zjistím, že klient není schopen spolupráce, je příliš zahlcen problémem a potřebuje odbornou pomoc, doporučím návštěvu psychologa či psychiatra. Poté, když je již klient vědomě a aktivně schopen pracovat na svém problému a má zájem docházet pravidelně na konzultace, ráda se mu opět věnuji. Konzultace lze uskutečnit i v kombinaci se západní medicínou.

 

Při práci s energetickým systémem (energetickými body, drahami) využívám znalostí TČM (systém 5 elementů, orgánové vzorce).
Zde je stručný přehled možných potíží / stavů podle terminologie klasické medicíny. Pokud není organismus v rovnováze, vytváří se tak dispozice k určitým onemocněním, neznamená to však , že jimi již určitě trpíte či Vás neminou!

Nehledá se a ani neléčí určitá nemoc / stav. Cílem mé práce je uvést klienta do dynamické rovnováhy. Z té vychází jak zdraví fyzické, tak psychické.

Pod každý element spadají určité energetické dráhy (meridiány), např.k elementu Dřevo patří dráha žlučníku a jater.

Element:
DŘEVO - pocit "jsem pod tlakem, je toho na mě moc", vznětlivost, pupudlivost, nespokojenost, naštvanost, manipulace, kritika, potřeba mít věci pod kontrolou, ale i opak - apatie, pocit "neumím se rozhýbat", pasivita, ztuhlost, křeče,nepružnost - tvrdost, oční potíže, PMS, trávicí problémy v období stresu, onemocnění šlach a kloubů ...
OHEŇ - nespokojenost sám se sebou, nemám se rád, nikdo mě nemá rád, žárlivost, nízké sebevědomí, sebehodnota, přecitlivělost, nerozhodnost, narušené vztahy s druhými, deprese, úzkosti, nemoci srdce a cév, duševní poruchy ...
ZEMĚ - přílišná starostlivost, nepřijetí věcí, neuspokojení svých potřeb, "někdo/něco mi leží v žaludku", pocit " točím se v bludném kruhu", závislosti, poruchy příjmu potravy, trávicí problémy, gynekologické problémy, nemoci lymfatického systému ...
KOV - přílišný smutek, nepřiměřené reakce na ztrátu/smrt, ukřivděnost, lítostivost, lpění na věcech, nevyřešné věci z minulosti, problémy s nastavením či překračováním hranic, neschopnost odpuštění, onemocnění střev, kožní projevy a onemocnění, problémy s imunitou, respirační onemocnění ...
VODA - strnulost, pocit "zamrznutí" - neumím dát věcem volný průběh, nedůvěra, strachy, obavy, fobie, ušní problémy, neplodnost, onemocnění močopohlavního systému a pohybového aparátu, opožděný vývoj, mentální retardace ...

Toto je jen stručný přehled základních potíží, většina onemocnění či stavů patří do více elementů. Proto se pracuje individuálně a s více energetickými drahami. Každému ošetření předchází diagnostika energetického systému a důkladný pohovor.

 

Nejčastější dotazy ohledně konzultací:

Kolik je potřeba konzultací?

U „čerstvých“ potíží ucítíte úlevu ihned nebo během několika dnů po konzultaci.

Pokud Vaše potíže trvají již delší dobu, projeví se to i na délce jejich nápravy. K úplnému dočištění, dosažení výrazného a trvalého výsledku, doporučuji tři konzultace a dále dle potřeby.

Jak často mám chodit na konzultace?

Pokud si řešíte jednotlivé problémy, záleží na Vás, kdy se rozhodnete je řešit. Pokud je již nějaký složitější problém „otevřen“, další konzultaci doporučuji v rozmezí 14 až 30 dnů.

Jak je možné, že problémy ustupují nebo naopak stále trvají?

Určitě znáte pocity vzteku, bezmoci a strachu. Občas se cítíme podvedeni, uraženi a poníženi. Divíme se, proč nám jsou některé situace k pláči a jiné nedokážeme pochopit. Doma či v práci si najednou nějak nerozumíme, přichází konflikty a pocity zklamání. Toto všechno nás zatěžuje a pokud to není včas zpracováno a ovládá nás to delší dobu, objeví se potíže jak fyzické (bolesti a různé nemoci), tak psychické (poruchy spánku, úzkosti, fobie, deprese...).

Všechny orgány jsou v lidském těle mezi sebou navzájem energeticky propojeny. Poruchu proudění energie si můžete představit jako zácpu aut na silnici. Pokud se odstraní energetický blok (přecpané silnice zmizí, auta začnou jezdit plynule jedno za druhým, dříve nevyužité silnice znovu plní svou funkci) , obnoví se přirozený tok energie a tělo člověka má velkou šanci zbavit se bolestí, různých zdravotních omezení a psychických potíží.

Naopak, pokud se stále "točíte v kruhu svého problému", je zřejmé, že k dostatečnému obnovení toku energie dosud nedošlo a proto Vaše potíže mají z Vašeho pohledu trvalý charakter. Doporučuji trpělivost a pokračovat. Žádná práce na sobě není marná a k ničemu.To, že zatím žádné výrazné změny nepociťujete, neznamená, že ve Vašem těle nedochází k regeneraci a obnově vnitřní energie :-).

Pokud máte další dotazy, napiště mi na email: dita@dita-konzultace.cz a ráda Vám je zodpovím.

 

Více: Objednání