Vědomé vlnění sebe sama

Vědomé vlnění sebe sama úzce souvisí s objevením sebe sama

Mnoho lidí mi říká, že jsou sami sebou a žije se jim skvěle. Ale přitom hned v další větě si na svůj život stěžují, mají pocit, že druzí jim nerozumí a život jim kazí. Opakují věty: " To je prostě život", "Nic nemohu změnit, udělat jinak", "S druhými se není možné přece vždycky domluvit", "Prostě to tak je a hotovo", "Nemůžu si žít, tak jak chci"... :-). 

Abychom objevili sebe sama, stačí jen obrátit pozornost k sobě a obnovit si láskyplný vztah a komunikaci se sebou samými. To samé pak budete umět i vůči ostatním - naslouchat, soucítit, mluvit otevřeně, respektovat a odpouštět. Život pak bude mít jistě jinou podobu. Věřím, že takovou, která Vám přinese vnitřní i vnější spokojenost.

Souhlasím, že věci se dějí, ale jste to pouze Vy, kdo má ve svých rukou "kouzelný proutek" a provádí "to dění" ve svém životě. Realitu svého života si vytváříte tím, co nosíte ve své mysli. Začněte tedy u sebe, vztahu, který k sobě máte a s radostí sledujte jak se Vaše dosavadní situace proměňují :-).

Taková je i moje cesta, cesta plná radosti, lásky a pochopení sebe i druhých - cesta vědomého vlnění sebe sama.

Vědomé vlnění sebe sama je o uvědomění si svého Já a vědomém tvoření své reality.

Každá cesta, kterou si pro sebe zvolíte, je pro Vás v danou chvíli, vždy ta nejlepší. Vy nejlépe víte, co je pro Vás to pravé - respektuji Vás, Vaše rozhodnutí a Vaše tempo, netlačím na Vás a podporuji Vaši motivaci. Důvěřuji Vašim schopnostem a nepřebírám za Vás zodpovědnost!

Jestli již cítíte, že jste dozráli do stadia - chcete něco ve svém životě jinak, máte zájem se "pohnout z místa" , inspirovat se a žít vědomé vlnění sebe sama, ráda Vás provedu regeneračním procesem Vaší Duše, po dobu jakou budete potřebovat.

Ode mne můžete očekávat laskavý a lidský přístup. Především Vás podpořím, abyste se stali tím, kým skutečně jste - pomohu Vám vrátit se k Vašemu vnitřnímu klidu, sebelásce a k tomu, co v životě opravdu chcete a potřebujete.

Klikněte na: www.vedome-vlneni.cz - najdete zde nabídku inspirací, seminářů a kurzů.

Pokud potřebujte osobní vedení a přístup - objednejte se na osobní konzultaci a já se Vám budu individálně věnovat.

Těším se na vzájemnou spolupráci :-).

Ditka P.

Důležité:

Moje služby nenahrazují psychologickou ani lékařskou péči. V žádném případě nedoporučuji vysazování léků předepsaných lékařem. Respektuji západní medicínu a ráda ji svými celostními postupy doplňuji.

 

Na zamyšlení - "Odkud se bere ta nespokojenost" :-)


Mandala Naslouchání

Tím, že určitou zkušenost ve svém životě nepřijímáme, zažíváme ji stále znovu a znovu. Opakovaně se cítíme nespokojení - prožíváme ublížení, lítost, zlost a další nepříjemné emoce, a to proto, že k sobě neustále podvědomě přitahujeme podobné situace a osoby, které nám aktivují (připomínají) naše psychická zranění.

Tato zranění můžeme přirovnat k fyzickému poranění. Představte si, že mu neposkytneme ošetření. Určitě nás pak bude dále bolet, hojit se pomalu nebo se bude i zhoršovat. Naopak, jakmile si poranění ošetříme - vyčistíme, zašijeme a ze začátku nenamáháme, brzo dojde k uzdravení a zůstane nám jen jizva.

Bohužel ke svým zraněním Duše se většinou tak nechováme. Namlouváme druhým a i sobě, že je nemáme. Je to jako bychom řeznou ránu zakrývali oděvem. Dokonce po nějakém čase jsme již o sobě naprosto přesvědčení, že jsme v pořádku. Proto se často divíme a zlobíme,  když se nás pak někdo dotkne (slovem, chováním), že nás to zabolí. A protože jsme zapomněli, že jsme zranění, obviňujeme ostatní z toho, že nám ublížili.

Většinou si ani nevšimneme, že obě strany trpíme tím samým zraněním (stejným programem v mysli), ubližujeme a obviňujeme se tedy navzájem.

Nežijeme své životy, ale následujeme programy. Např. ten, kdo ve vztahu zažívá často odmítnutí, také sám druhého odmítá. Dělá to nevědomě, takže ani neví, že zraňuje stejným způsobem.

A jaká je tedy cesta z bludného kruhu ven?

Neztrácejte čas obviňováním druhých a svých zranění si začněte všímat. Stačí se jen dívat na ostatní a sledovat, co Vám na nich vadí, čím Vám ubližují. Díky nim, pak máte možnost si svá zranění uvědomit a poté je přijmout - to znamená poskytnout jim ošetření a péči, odpustit si - přijmout, že to samé můžete činit jiným a pochopit druhé, že se našich zranění nedotýkali se zlým úmyslem a navíc jimi sami trpí.


Mandala Přijímání

Po tomto uzdravení také zbyde jizva, připomíná nám naše zranění, ale již nebolí. Postupně se stáváme čím dál míň zranitelnými, umíme ustát situace, při kterých jsme se dříve cítili nepříjemně a reagovali z pozice zranění. Nyní máme možnost vidět svět z jiné perspektivy, nekazíme si život odsuzováním druhých či vyčítáním, které stejně nikam nevedlo.

Nemáme již potřebu někoho poučovat, říkat jak by se měl k nám chovat, protože už víme, že to co se nám na někom nelíbí, je naše zrcadlo. Když tuto moudrost pochopíme, přestaneme si ubližovat skrýváním svých zranění a dopřejeme si uzdravení (odkrytí a zpracování našich podvědomých programů).

Dovolíme si konečně být tím, kým skutečně jsme. Díky prožitým zkušenostem jsme navíc vůči sobě i druhým empatičtější, tolerantnější a láskyplnější.

Pokud se Vám tedy stává, že prožíváte s druhými lidmi nepříjemné situace, vůči druhým reagujete jinak než byste si přáli a poté toho litujete - udělejte první důležitý krok - ROZHODNĚTE SE vystoupit z pozice oběti. 

NEZLOBTE SE NA SEBE:

Každé, i to nefunkční či negativní chování nebo přesvědčení, vzniklo v minulosti ve Vaší mysli, aby Vám sloužilo a přineslo to, co jste v tu danou chvíli potřebovali. Pokud ho přijmete, budete ho umět s láskou pustit a pak i lehce vytvořit a zažít.Tím přestane za Vás "mluvit" starý a neužitečný program a Vy se skutečně stanete sami sebou.

To znamená, že objevíte svou jedinečnost, skryté rezervy a dovolíte si tvořit si svůj život. Zvýšíte svou schopnot zvládat bez obav nejen každodenní, ale i náročné situace. Zvýší se Vaše sebevědomí, vitalita a chuť žít naplno.